Намаляват разходите във Формула 1 заради икономическата криза

снимка: БГНЕС

Отборите от Формула 1 и ФИА се съгласиха да редуцират разходите по събитията от Формула 1 за 2009 година и 2010 година.


След срещата в Женева ФИА се присъедини към решението на Асоциацията на отборите от Формула 1 за намаляване на разходите на „кралските гонки" предвид глобалната световна криза. Там, от асоциацията на отборите припомниха за "финансовата криза и евентуалните последици от нея".

 

Все още не са изяснени точните параметри на сумите, които ще се изразходват през новия сезон. В момента се очаква финалното състезание на Гран При, което ще се проведе в Бразилия на 2 ноември.