
Светновният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал засипа с похвали съперника си в следващия кръг на турнира в Ротердам Григор Димитров. Вчера испанецът победи с 2:1 сета Симоне Болели и се класира за осминафиналите, където го очаква 17-годишният български талант. Григор е изненадата на турнира до момента, след като в първия кърг елиминира 23-ия в света Томас Бердих от Чехия.
"Григор е невероятен талант, който спечели всичко при юношите", заяви Надал, който само преди няколко дни триумфира на Откритото първенство на Австралия. "Познавам Димитров, защото съм тренирал с него в Мадрид. Той има голяма увереност и самочувствие. За него ще е силно мотивиращо да играе срещу световния номер едно. Мачът ще бъде много труден, но аз ще дам най-доброто от себе си", допълни роденият в Майорка тенисист.
Двубоят между Рафаел Надал и участващият с уайлдкард Григор Димитров е днес от 20.30 часа българско време.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ