Надал достигна с лекота 1/4-финалите

Защитаващият титлата си Рафаел Надал (Испания) се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.

Водачът в схемата и трикратен шампион Надал победи в третия кръг Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:1, 6:4 за 79 минути. Испанецът направи пет пробива в мача, три от които в първия сет.

Във втория Надал поведе с 3:0, но допусна изравняване. Все пак до края той нямаше проблеми и стигна до крайния успех.

27-годишният испанец записа своята 63-а победа в турнирите от сериите "Мастърс" и осма в осем двубоя срещу Ниеминен.

На четвъртфиналите Надал ще играе срещу номер 6 Томаш Бердих (Чехия), който отстрани първата ракета на България Григор Димитров с 3:6, 6:3, 6:2.

За четвъртфиналите се класира и номер 10 Кей Нишикори (Япония), който се наложи осмия поставен Милош Раонич (Канада) със 7:6(5), 7:6(5) за 2:06 часа.