Над 100 участници в ХІV Балкански ски маратон

На 15-и този месец в курорта Пампорово ще се състои 14-ото издание на Балканския ски маратон под патронажа на шведския посланик н. пр. Пол Бейер, който днес сподели в Пресклуб "България", че ще се състезава на най-късата дистанция от 10 километра, съобщава сайтът на родната ски федерация. Останалите две са 50 км и 30 км.

 

В проявата се включват всички възрастови групи, включително и ветераните, професионалисти и любители, а организаторите от сдружението "Маратон 2006" очакват повече от 100 заявки за участие. Паричният награден фонд е 6800 лв, като победителят на най-дългото разстояние ще получи 2000 лв. Отделно са предвидени много предметни награди.

 

Ежегодно в световноизвестния ски маратон на Швеция участват около 12 000 души. Историята му води началото си от далечната 1922 г. Посланик Бейер изрази съжаление, че е оставил у дома ските си за бягане, тъй като предварително прочел, че у нас са популярни алпийските дисциплини. За маратона в Пампорово организаторите обещаха да му осигурят хубави писалки.