На Ролан Гарос: Надал гази, Шарапова се мъчи

Рафаел Надал бе убедителен в своя втори мач на тазгодишното издание на Ролан Гарос и загуби едва четири гейма срещу Гуйдо Пея. Матадора започна колебливо, но още в средата на първия сет пое контрол над събитията и затвори двубоя при 6-2 6-1 6-1.

В началото на срещата аржентинецът показа добра агресивна игра, а съперникът му не бе особено прецизен. Това доведе до аванс от 40-0 за Пея още в откриващото подаване на световния номер 1, но испанецът спаси четири брейкбола и се измъкна.

В шестия гейм на първата част 78-ият в света все още се бореше здраво и успя да се измъкна от изоставане с 15-40, но два дюса по-късно Надал стигна до нова точка за пробив и удар в мрежата направи резултата 4-2.

Гуйдо Пея не се предаде лесно, но в следващия му сервис гейм 10-кратният шампион реализира своя пети сетбол – 6-2. В останалата част от двубоя интригата изчезна, като аржентинецът намали риска в играта си и отстъпи с 6-1 6-1.

Следващият противник на Рафаел Надал ще бъде Ришар Гаске, който по-рано днес пребори Малек Джазири с 6-2 3-6 6-3 6-0.

Междувременно Мария Шарапова срещна сериозен отпор в мача си с Дона Векич, но успя да пречупи съперничката си и да си осигури място в следващия кръг от Ролан Гарос. Двете състезателки ни предложиха великолепна битка, която бе завършена при шестия мачбол – 7-5 6-4 в полза на бившата номер 1.

Следващата задача пред рускинята обаче изглежда още по-трудна. На пътя ѝ излиза Каролина Плишкова, която днес се пребори за обрат срещу Луси Шаваржова и триумфира с 3-6 6-4 6-1.

Единственият случай, в който двете са се изправяли една срещу друга, идва през 2015-а в двубой от „Фед къп“ на хард, спечелен в два сета от Шарапова.

Междувременно световната номер 1 също продължава напред в Париж. Симона Халеп записа убедителна победа над Тейлър Таунзенд с 6-3 6-1, като румънката се нуждаеше само от час и десет минути, за да сложи край на срещата.

В следващия етап от надпреварата тя се изправя срещу Андреа Петкович, която надделя над Бетани Матек-Сандс с 6-0 7-6(5).