Мюлер с хеттрик за Байерн във Франкфурт

Шампионът на Германия продължи безпроблемното си представяне в Бундеслигата, след като баварците удариха с 4:0 Айнтрахт във Франкфурт.

Герой за ФК Холивуд беше Томас Мюлер, който с 3 гола (22, 62, 67) подпечата победата за своите, а в последните 8 мача той има пряко участие в 11 гола (7 гола и 4 асисистенции). Крайното 4:0 беше маркирано от Шакири в 86'.

Победата е №8 през настоящия сезон за машината на Пеп Гуардиола, като неговият тим е с 27 точки на върха в класирането. Баварците водят със 7 точки на Борусия (М), който играе утре следобед.

Двубоят почна по типичен начин, като Байерн натисна своя домакин в търсене на ранен гол. Той обаче не дойде, след като квартетът в нападение Рибери, Мюлер, Левандовски и Гьотце не отправиха точен удар в първите 15 минути на срещата.

Въпреки това гол падна сравнително рано, след като в 22' продължителна атака на "баварците" премина през Рибери, който по отличен начин намери Томас Мюлер в наказателното поле и голмайсторът на Германия отбеляза за 1:0.

Това успокои възпитаниците на Хосеп Гуардиола, които заиграха по-освободено, но до края на полувремето така и не успяха да отбележат втори гол. Всъщност, такъв падна в 26', но беше отменен заради спорна засада.

Левандовски беше най-деен в пропуските за немския шампион, които можеха да струват скъпо 5 минути преди почивката, след като Хасебе излезе на стрелкова позиция, но беше блокиран от Данте и Нойер успя да избие. Вратарят се отчете с още едно спасяване - срещу удар отдалеч на Майер.

Второто полувреме беше открито изненадващо от преса на Айнтрахт, която обаче доведе до нов гол на Байерн в 64'. Рибери беше изведен в половината на домакините с прецизен пас от Алонсо, а френският майстор пусна за Мюлер, който безпроблемно отбеляза 2-ия си гол в срещата.

Само 3 минути по-късно Мюлер затвърди страхотната си форма с трети гол, като този път асистент беше Марио Гьотце. 4 минути преди края Йердан Шакири вкара гол и фиксира крайното 4:0.