Мюлер догони Меси и Неймар по голове

Острието на германския шампион Байерн (Мюнхен) – Томас Мюлер – реализира четвъртия си гол на Световното първенство 2014 с екипа на националния отбор и донесе минималната победа с 1:0 над САЩ в последен мач от Група G, игран на стадиона в Ресифе.

Така Мюлер вече има 4 гола на сметката си до момента на Мондиал 2014 и се изравни по този показател на първото място в класирането при голмайсторите със суперзвездите на Бразилия и Аржентина – Неймар и Лионел Меси.

Мюлер вкара хеттрик на Португалия за разгрома с 4:0 в първия двубой на Германия от шампионата на планетата. Съотборникът му в атаката Мирослав Клозе не можа да се разпише срещу „янките“, след като влезе като резерва през второто полувреме, и все още чака за реализирането на рекордния 16-ти гол на световни футболни финали.

В класирането при голмайсторите още шестима футболисти са с по три попадения досега на Мондиал 2014, но един от тях – нападателят на Еквадор Енер Валенсия – приключи участието си.

Ариен Робен, Робин ван Перси (Холандия), Хамес Родригес (Колумбия), Карим Бензема (Франция) и Джердан Шакири (Швейцария) продължават към осминафиналите и може да увеличат головата си сметка.