Голмайсторите на Белгия и Алжир - играчи на мачовете

Капитанът на белгийския национален отбор Ян Вертонген беше избран за играч на мача Южна Корея – Белгия (0:1) от последния кръг на Група Н на Световното първенство 2014 в Бразилия.

„Червените дяволи“ спечелиха и третия си двубой от груповата фаза на Мондиал 2014 и продължават убедително на осминафиналите с пълен актив от 9 точки. Именно Вертонген реализира победното попадение срещу азиатците в 78-ата минута на двубоя.

Освен гола, Вертонген отправи още три удара по посока на вратата на „азиатските тигри“ и е направил 47 подавания към своите съотборници в мача. В отсъствието на титулярния капитан Венсан Компани защитникът на Тотнъм изведе тима си с капитанската лента и напълно оправда доверието на треньора Марк Уилмотс.

4098254

Нападателят на Алжир Ислам Слимани също спечели анкетата сред феновете на официалния сайт на ФИФА и бе избран за играч на мача Алжир – Русия (1:1), след който „пустинните лисици“ се класираха в елиминационната фаза за сметка на „сборная“.

Още в 6-ата минута Александър Кокорин откри резултата, но именно Слимани с глава в 60-ата минута донесе скъпоценното равенство на Алжир, за който отново цял мач изигра вратарят на ЦСКА Райс М'Боли.

Слимани вече има две попадения на сметката си за Алжир на Мондиал 2014, след като се разписа и при победата с 4:2 над Южна Корея в предишния кръг.

На 1-ви юли в Салвадор Белгия ще се изправи срещу САЩ на осминафиналите, докато М'Боли и компания излизат срещу Германия на 30-ти юни в Порто Алегре.