Мурат Якин: Страхотно е да победиш на "Стамфорд Бридж"

Старши треньорът на Базел Мурат Якин изрази задоволството си след победата на неговия отбор над ангийския гранд Чесли.

Швейцарците хвърлиха бомбата в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига, тръгвайки си с трите точки от гостуването си на "Стамфорд Бридж" след успех с 2:1.

Така Базел си върна на Челси за изгубения полуфинал в Лига Европа преди година и огорчи Жозе Моуриньо и компания. 20 минути преди края на редовното време швейцарският шампион губеше в резултата, но в крайна сметка обърна именития си съперник, а българският национал Иван Иванов игра цял мач за гостите.

"Страхотно постижение е да победиш на този стадион. Ние натрупахме доста опит от предишния сезон, така че не дойдохме тук, за да се крием.

Трябваше да се защитаваме доста през първото полувреме, може би бяхме прекалено дефанзивни. След почивката обаче започнахме да атакуваме повече и чувствах, че имаме шансове, защото изглеждахме опасни", коментира Мурат Якин.