Тата Мартино: С мачовете и победите ще ставаме все по-добри

Барселона разгроми гостуващия Аякс с 4:0 в първия си мач от Шампионската лига, но старши треньорът Херардо Мартино заяви, че е по-доволен от представянето на отбора си през второто полувреме.

"Хубаво е да започнеш в груповата фаза с победа и то у дома. Представихме се по-добре през второто полувреме, когато контролирахме играта по-ефективно и бяхме по-прецизни при късите пасове. През първата част допуснахме доста грешки и прекалено много разчитахме на дълги топки.

Работим по отстраняването на слабостите и търсим да различни варианти, за да разнообразяваме играта си, въпреки че футболната ни философия остава базирана върху владеенето на топката. Мисля, че с мачовете и с победите нещата ще се подобрят", коментира Тата Мартино.

Наставникът на Аякс Франк де Бур пък смята, че с оглед на играта преди почивката, холандците са можели да постигнат и по-добър резултат.

"Доволен съм от играта ни през първото полувреме, когато създадохме толкова положения, колкото и Барселона. За съжаление прекалено бързо след почивката получихме втори гол. След това допуснахме още две бързи попадения, което не може да не ме притеснява. Пропуснахме и дузпа", каза Де Бур.