Мъри Стоилов: Дано никога не играя повече без публика

Старши треньорът на Ботев (Пд) Станимир Стоилов си пожела никога повече да не му се налага да играе пред празни трибуни, след като „канарчетата" надвиха Черно море с 3:1 без фенове на „Христо Ботев".

Домакините бяха подкрепяни активно от около 2000 свои привърженици, събрали се пред голяма видео стена до стадиона. След последния съдийски сигнал футболистите поздравиха феновете си.

Мъри Стоилов имаше забележки към представянето на Ботев през второто полувреме, когато инициативата премина в лагера на съперника. Като цяло обаче Мъри бе доволен от 4-ата поредна победа на отбора си.

„Първо искам да кажа, че стана един добър мач, въпреки топлото време и липсата на фенове", започна анализа си Мъри.

„Двата отбора си разделиха по едно полувреме, но аз съм доволен от победата и 3-те точки.

Вярно е, че през второто полувреме разрешихме на Черно море да владее инициативата, което не ми хареса. Има върху какво да работим.

Надявам се да не играем повече в такива мачове", добави Стоилов, визирайки липсата на публика на стадион „Христо Ботев" заради наказанието на Ботев.

„Не мислим за шампионска титла, нашата цел е отборът да играе добре, да се развива и да печели точки.

Не е задължително да сме първи, втори, трети и четвърти, важното е да се развиваме като клуб", обясни още Стоилов.

Дори и без амбиции за титлата, Ботев се намира на 4-то място във временното класиране с 41 точки - колкото има и 3-ия ЦСКА. „Канарчетата" изпревариха Литекс с 2 пункта и изостават с 1 от втория Левски.

Отборът на Христо Стоичков утре приема шампиона Лудогорец от 18:00 часа в дербито на 22-ия кръг, докато Левски домакинства на Берое.