Мъри не срещна проблеми срещу Лопес, излиза срещу Надал на полуфиналите

Голямата надежда на домакините Анди Мъри се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис след като постигна категорична победа с 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) гейма над Фелисиано Лопес (Испания) за 2 часа игра.

Мъри не остави никакви съмнения в превъзходството си. Местният любимец постигна по един пробив във всеки сет, което се оказа достатъчно за успеха в мача. Лопес от друга страна на два пъти имаше възможност да пробие подаването на Мъри, но не успя да се възползва.

Шотландецът превъзхождаше съперника си във всички компоненти на играта и заслужено се поздрави с победата. Мъри направи 11 непредизвикани грешки срещу цели 23 за Лопес и записа 40 уинъра срещу 31 за испанеца. В този мач Мъри не можеше да се похвали с кой знае колко успешен сервис, но все пак успя да направи 13 аса срещу 7 за съперника си.

За място на финала Мъри ще спори с миналогодишния шампион Рафаел Надал (Испания), който надделя над американеца Марди Фиш в четири сета - 6:3, 6:3, 5:7, 6:4. Другият полуфинал пък противопоставя устремилият се към трона на Надал Новак Джокович (Сърбия) и Жо-Вилфред Цонга, който спря Роджър Федерер на четвъртфиналите.