Мъри и Томич се класираха за четвъртфиналите в Лондон

Представителят на домакините Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 4 Мъри победи 17-ия в схемата Ришар Гаске (Франция) със 7:6(3), 6:3, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Първият сет премина равностойно, но в тайбрека 24-годишният шотландец доминираше и даде само три точки на съперника си. Мъри взе втората част с пробив в осмия гейм, а в третия сет съпротивата на Гаске беше минимална и британецът триумфира след още два пробива в петия и в седмия гейм.

Полуфиналистът от последните две години наниза 14 аса и 44 печеливши удара, като не допусна пробив в мача.

Мъри, който се стреми да стане първият британец след Фред Пери с титла на Уимбълдън от 75 години насам, ще срещне победителя от мача между Фелисиано Лопес (Испания) и Лукаш Кубот (Полша).

Австралийският тийнейджър Бърнард Томич също се класира за четвъртфиналите. 18-годишният квалификант допусна само 8 непредизвикани грешки и победи белгиеца Ксавие Малис с 6:1, 7:5, 6:4 за 81 минути.

Томич стана четвъртият най-млад четвъртфиналист в Лондон в историята след Бьорн Борг (Швеция), Борис Бекер (Германия) и Джон Макенроу (САЩ).

Следващият съперник на австралиеца ще бъде победителят от мача между номер 2 Новак Джокович (Сърбия) и Микаел Льодра (Франция).