Мойс: Реферът беше на ниво

снимка: БГНЕС

Наставникът на Евертън Дейвид Мойс е на мнение, че реферът Фил Дауд, който ръководи снощния сблъсък между "карамелите" и Челси, е взел правилните решения в ключовите ситуации.

 

Дауд показа директен червен картон на капитана на "сините" Джон Тери, след като английският национал влезе остро на Леон Осман. По-късно, пък, съдията отмени гол на Стивън Пиенаар.

 

"Смятам, че съдията беше прав да отмени гола, тъй като Стивън наистина беше в засада, макар и лека. А колкото до картона на Тери, от скамейката нарушението му изглеждаше изключително грубо", коментира Мойс.