Моузли: Ще питаме феновете дали да променим правилата във Формула 1

снимка: БГНЕС

Президентът на ФИА Макс Моузли смята, че ще е голяма грешка да бъде променена системата с точките, докато публиката не подкрепи това предложение, въпреки че смята, че приемането на сегашната система също е било грешка. Управата ще започне маркетингово проучване сред феновете, за да се осведоми за това какво мислят феновете за една евентуална смяна в правилата, според която шампионът ще се решава на олимпийски принцип с медали.


„Ще направим проучване и ще вземем решение на база на резултатите. По принцип съм против да се променя точковата система твърде често, въпреки че и тя не е идеална. Честата смяна обърква хората." заяви Моузли, който добави, че е бил против забраната за презареждане, която ще влезе в сила от 2010 г. „Презарежданията бяха част от шоуто, но и без това ще е достатъчно вълнуващо." завърши шефът на ФИА.