Моуриньо: Отборът, който игра дефанзивно отпадна

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че не е празнувал при попадението на Демба Ба срещу ПСЖ, което се оказа решаващо за крайния изход на сблъсъка от ¼ финалите на Шампионската лига.

Сенегалският нападател се разписа за 2:0 три минути преди края. Веднага след попадението Моруиньо хукна по тъчлинията и стигна близо до флагчето на корнера, където неговите футболисти се радваха на гола.

Веднага след мача Моуриньо бе попитан дали е искал да празнува с футболистите и затова е пробягал разстоянието.

Не бягах при тях, за да празнувам. Просто исках да кажа на Торес и Ба да сменят тактиката до края. Все още имаше три минути плюс добавеното време. А играхме много рисковано последните минути. Исках Демба Ба да заиграе пред защитниците и Фернандо да притиска Максуел."

Направихме всичко възможно да вкараме гол в началото на втората част. Те играха на контра атаки, затваряха пространствата и за нас беше трудно в средата на втората част.

Моруиньо смята, че Челси е заслужавал да продължи напред след показаната дефанзивна игра от страна на ПСЖ.

"Отборът, който реши да се защитава бе наказан и отбора, който даде цялото си сърце на терена заслужава да отиде на полуфиналите,“ каза още Моуриньо.