Луд късмет и велик вратар спасиха Реал и разплакаха Дортмунд

Реал Мадрид изигра най-слабия си двубой този сезон, но със солидна доза късмет и страхотно представяне на капитана Икер Касияс „кралския клуб“ стигна до загуба „само“ с 2:0 от Борусия (Дормтмунд) и след общ резултат 3:2 се класира за полуфиналите в Шампионска лига.

Едва ли в Мадрид обаче са очаровани от представянето си, а в Борусия имат пълното право да съжаляват, след като изпуснаха златен шанс да сътворят един от най-големите обрати в историята.

Всичко почна от изпусната в 16' дузпа от Ди Мария, който се подхлъзна и стреля право във Вайденфелер. До края на полувремето абсолютен господар на терена и Ройс отбеляза два гола (24, 37), като и двата паднаха след отчайващи грешки на Пепе и Ияраменди.

Икер Касияс обаче беше превъзходен до края на мача, спасявайки страхотни удари на Хумелс, Ройс и Мъхитарян, а арменският футболист стреля и веднъж в гредата.

Така, с голяма доза късмет Реал Мадрид стигна до 4-и пореден полуфинал в Шампионска лига. Борусия обаче сложи край на серията от 34 поредни двубоя на „кралете“, в които те записваха поне гол в своята сметка.

Кристиано Роналдо пък едва издържа да гледа мача от резервната скамейка, след като нямаше как да се включи и да помогне на своите заради контузия. Борусия (Дортмунд) пък заслужава всички адмирации в този двубой, след като с голяма част от резервите си се подигра със скъпоплатената селекция на Реал Мадрид.

Анчелоти реши да експериментира в мача, след като пусна Ияраменди и Ди Мария сред титулярите, оставяйки Роналдо и Иско на резервната скамейка. Левандовски пък се завърна в стартовия състав на своите.

В първите 10 минути на срещата "кралския клуб" спокойно овладя центъра на терена и започна дълги разигравания. На няколко пъти Бейл опити бързи пробиви, но без успех.

Реал Мадрид осъществи най-добрата си акция в 15', като с по едно докосване на крилото беше изведен Коентрао. той пробва центриране към Бензема, но Пишчек го блокира с ръка - дузпа за "кралете". Преди удара обаче Ди Мария се подхлъзна и би леко вляво и Вайденфелер се намеси - все още 0:0.

4078545

И домакините стигнаха до опасно положение само няколко минути по-късно - Левандовски се пребори за топката и веднага я насочи към Ройс. Нападателят с хубав пас остави Мъхитарян на добра позиция, но арменският национал би в аут.

Все пак домакините имаха повод за радост в 24' - Пепе постъпи безумно и върна рисковано с глава към Касияс. Ройс беше на правилното място, отне топката и с премерен удар остави капитана на Реал в недоумение - 1:0 и надежда за Борусия.

4078543

Реал за пръв път организира стойностна атака след гола малко преди да изтече първия половин час, но в последния момент при ситуация 4-3 Бейл се препъна в топката. Касияс пък спаси своите в 32', след като удар на Хумелс с глава от 3 метра бе брилянтно париран от капитана.

Това обаче нямаше значение в 37' - Реал Мадрид загуби топката в центъра на терена и Рой се устреми между трима. Той изведе Левандовски в пеналта, който стреля, но Касияс успя да отбие  в гредата. Защитниците обаче подгониха топката, вместо да покрият Ройс, който от 3 метра щеше да скъса мрежата - 2:0 и "Сигнал Идуна Парк" изригна.

4078541

До края на полувремето Реал Мадрид не излезе от наказателното си поле, а Кристиано Роналдо буквално беснееше на резервната скамейка. За щастие на играчите на Анчелоти, нов гол не падна - 2:0 за Борусия.

Втората част почна с натиск на Реал Мадрид, а Бейл и Ди Мария стреляха в аут на два пъти. При контраатака в 51' пък Мъхитарян се опита да изкара втори жълт картон на Алонсо, но съдията умело подмина ситуацията.

4078544

Бейл пък най-накрая показа, че е на терена, като в 60' направи за смях трима защитници на Борусия (Д), но вместо да подаде на Бензема, реши да стреля от малък ъгъл, пращайки топката в аут. В 64' отново Ройс беше в центъра на събитията, след като матира цялата защита с извеждащ пас за Мъхитарян. Той преодоля Касияс, но след това нацели гредата, пропускайки златен шанс за своите.

Реал Мадрид отговори минута по-късно, след като Иско се устреми по лявото крило, мина защитник в жълто и центрира, но Бензема остана под топката. В 68' пък отново Ройс комбинира с Гроскройц, който веднага стреля, но Касияс се отчете с веща намеса.

Анчелоти смени Ди Мария с Касемиро, което помогна на отбора да изнесе играта малко по-напред и Реал Мадрид поуспокои играта, която вървеше изцяло в полза на Борусия. Дори Иско и Бензема се озоваха на добри позиции, но се отчетоха със слаби удари. В същото време Клоп пусна в игра Аубамеянг, но това не му донесе нужния успех.

Реал Мадрид успя да покаже класа в края и задържа топката в свое владение, като не позволи нито един шанс на своя съперник в края на мача.