Моуриньо: Гуардиола много добре знае, че съдиите им помагат

снимка: Guliver/Getty Images

Наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо за пореден път заяви, че тимът на Барселона е толериран от съдиите и сподели, че в полза на каталунците напоследък се вземат ключови решения и в Примера Дивисион, и в Шампионската лига.

Португалецът започна с нападките още, след като носителите на трофея отстраниха Милан на четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир. Тогава той изказа мнение, че е ясно, че Барселона ще е единият от финалистите, защото получава подкрепа от УЕФА.

„Гуардиола е умно момче и знае как спечели толкова много мачове в различните надпревари. Много добре знае точно как се случват нещата", категоричен бе Моуриньо пред Sky Italia.

Той се върна и на мача срещу Байерн Мюнхен снощи, изгубен от „белия балет с 1:2 и подчерта, че тимът му е заслужавал по-добър резултат.

„Смятам, че равенството би било справедливо, но това е футболът - който вкарва, печели. Без значение дали ще го направиш в първите или последните минути", смята специалистът.

Реваншът между баварците и Реал Мадрид е на 25-ти април. Преди това, на 21-ви април, Моуриньо и компания се изправят именно срещу Барселона в спор за титлата в Испания.