"Моряците" преплуваха Дунав успешно

Черно море взе важни три точки при гостуването си на Дунав в Русе в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците” победиха своя съперник с 1:0. Единствения гол в мача падна в 13-ата минута, след като Карагерен си отбеляза автогол.

Черно море започна силно срещата и още в 13-ата минута успя да открие резултата. Атанас Зехитров проби по десния фланг, намери Георги Илиев в наказателното поле, който центрира. С топката се размина Мариян Огнянов, но Бирсент Карагарен не успя да се намеси по най-добрия начин и си отбеляза автогол.

Три минути по-късно “моряците” пропуснаха да покачат в резултата. Зехиров центрира отдясно към Мариян Огнянов, който не успя да стреля. Топката попадна в Сукуна, но след изстрелът му рикошира в тяло на бранител и излезе в корнер.

Единствената опасност пред вратата на Емо Михайлов дойде в 32-ата минута. Васил Шопов центрира от корнер, а Мирослав Будинов с глава от трудна ситуация отклони топката, но тя премина на сантиметри над напречната греда.

61-вата минута Антон Огнянов проби мощно отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но стражът на домакините изби в корнер. Само пет минути по-късно Георги Илиев изведе Александър Цветков по дясното крило, който центрира остро към Сукуна, но нападателят на варненци не успя да засече топката.
Черно море бе подкрепен от около 200 привърженици на клуба, който пееха песни през всичките 90 минути.