Монтана спечели Купата на България

снимка: basketball.bg

Баскетболистките на Монтана спечелиха купа Леденика България. Състезателките на Славко Димитров триумфираха сензационно след победа над шампиона Дунав Еконт с 67:64 във финала в зала Бойчо Брънзов в Бургас.

 

Това е четвърти трофей в историята на клуба от Северна България. Най-полезна за победителките бе Ивелина Вранчева завърши с 15 т. 13 добави Румяна Николоска. Вера Перостийска пък се отличи с 12 т. и 17 борби. Наталия Топалова отново бе най-полезна за тима на Стефан Стефанов, като вкара 18 т. и хвана 8 отскочили от таблото топки.

 

Преди това домакините от „Лукойл Нефтохимик" получиха малка утеха, след като спечелиха бронзовите медали. Бургазлкийки победиха в малкия финал „Миньор" с 89:61. Най-резултатна бе Неда Джурич с 18 т., а Даниел Кръчър записа общо 17 т. и 7 борби. За „Миньор" Камелия Михалкова завърши с 13 т. и 11 овладени отскочили топки.