Монтана изненада шампионките

Монтана 2003 изненадващо спечели срещу шампиона и носител на Купата на България Дунав 8806 (Русе) със 75:62 (20:14, 22:14, 23:23, 10:11) точки в среща от 23-ия на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Домакините водеха през целия двубой. Още на почивката те имаха преднина от 14 точки - 42:28. През второто полувреме баскетболистките на Монтана продължиха да водят с двуцифрена разлика. В началото на четвъртата част тя достигна 16 точки при 67:51.

За отбора на Георги Божков, който е на второ място в класирането, това е пета загуба за сезона. За победителките Радостина Славова-Нанева направи "дабъл-дабъл" - 23 точки и 13 борби. с 20 точки и 13 борби завърши Милена Томова, с 14 точки Олена Самбурска, а с 13 точки и 6 борби Катя Кордова.

За русенки най-полезни бяха Аманда Джонсън с 15 точки и 14 борби, Радостина Димитрова с 15 точки и 5 борби, Кристина Сантяго с 12 точки и Зорница Костова с 11 точки.

В Бургас лидерът в НБЛ Нефтохимик 2010 разгроми Рилски спортист (Самоков) с 82:43 (25:15, 18:9, 22:8, 17:11) точки. В друбоя нямаше никаква интрига, а домакините постигнаха 19-та си победа от 20 мача.

За тима на Петко Маринов се отличи Вийве Кай Ребане със 17 точки и 8 борби. Анна Соколан добави 16 точки, а Мария Желязкова завърши с 13 точки, 8 асистенции и 6 борби. За гостите 12 точки реализира Еми Ушагелова, а Кристина Пейчинова добави 8 точки.