Черно море с труден успех над Черноморец

снимка: chernomore.eu

Черно море порт Варна спечели много трудно двубоя си срещу Черноморец с 86:81 точки в мач от 19-ия кръг на НБЛ. За победителите Любиша Врцел завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 11 борби. Симеон Илиев добави 15 точки за успеха.

За гостите най-полезен бе Иво Славчев, който също завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 21 борби, а Джеймс Тайлър добави 20 точки.

Домакините започнаха неубедително срещата и отново през първата част бяха неузнаваеми на терена. Те допускаха повече грешки от играчите на Черноморец и логично гостите взеха първата четвърт с 29:24.

През втората четвърт Черно море порт Варна започна повече от ударно и набързо вкара 7 срещу 0 точки за Черноморец и поведе в резултата. Домакините отново допускаха грешки, но бяха по-убедителни под коша и натрупаха преднина от 7 точки при 40:33. След няколко неуспешни атаки на домакините гостите не само намалиха изоставането си, а с кош със сирената на Калин Христов поведоха с 43:42 на почивката.

Гостите започнаха отлично след почивката и за 3 минути отбелязаха 9:2 точки и поведоха с 52:44. Домакините успяха, макар и трудно да намалят изоставането си и с тройка на Тихомир Желев, малко повече от минута преди края поведоха при 61:60.

Преди последната решителна част Черно море порт Варна водеше само с точка - 63:62. През последната четвърт играта на домакините отново бе на приливи и отливи.

След като успяха да поведат с 9 точки при 74:65, играчите на Черно море порт Варна отново допуснаха авансът им да бъде почти стопен до 2 точки - 78:76 две минути и половина преди края на мача.

С тройка на Константин Коев гостите успяха да изравнят 53 секунди преди края при 81 равни. Домакините бяха по-внимателни до края на частта и успяха да вземат победата с 86:81.