Монтана и Локомотив (София) не излъчиха победител

Отборите на Монтана и Локомотив (София) не успяха да се победят и завършиха наравно - 1:1 в мач от 28-ия кръг на А група, игран на стадион "Огоста" в Монтана. Борис Кондев откри резултата за гостите от София в 26-ата минута, а крайният резултат оформи Мирослав Антонов в началото на второто полувреме (55').

Срещата започна с домакински натиск на Монтана, но възпитаниците на Антон Велков първи стигнаха до гол. В 26-ата минута Васил Велев изведе Борис Кондев очи в очи с вратаря на монтанчани Ивайло Яначков и той хладнокръвно завърши акцията на своя отбор с гол за 0:1.

След това попадение футболистите на Локомотив установиха териториален превес, а в 42-ата минута бяха много близо до втори гол, когато Кондев отново се озова сам срещу вратаря на Монтана, но този път не успя да го преодолее.

След почивката домакините натиснаха съперника си, в желанието си да заличат негативния за тях резултат и в крайна сметка успяха, стигайки до изравнителен гол в 55-ата минута. Даниел Гаджев изведе чудесно Мирослав Антонов и той без проблеми преодоля Яначков, оформяйки крайното 1:1.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се, като най-интересното положение стана пред вратата на Локомотив в 77-ата минута, когато Виктор Дениран центрира опасно в наказателното поле, а при опита си да изчисти топката, Александър Бранеков нацели напречната греда на собствената си врата.

След това равенство Монтана заема 11-о място във временното класиране на А група с актив от 30 точки, а Локомотив (София) е на 13-а позиция с 20 пункта.