Десет от Славия повалиха Светкавица

Отборът на Славия постигна 15-а победа във Виктория футболно първенство през този сезон, след като днес "белите" победиха с 2:0 абсолютния аутсайдер Светкавица в среща от 28-ия кръг на първенството.

И двата гола за столичани бяха дело на Владислав Златинов, който се разписа по веднъж в началото и края на сблъсъка. Славия игра около 60 минути и с човек по-малко, след като Петър Димитров бе изгонен с втори жълт картон в края на първото полувреме.

Резултатът на ст. "Славия" бе открит след 18 минути игра, когато Влади Златинов вкара първото си попадение в мача. Последният стреля от статично положение пред вратата на Георгиев и отбеляза успешно за 1:0.

Краят на първата част обаче не бе никак лек за домакините. В 34' Петър Димитров бе изгонен с втори жълт картон от рефера Димитър Андреев, а в 40' гостите от Търговище треснаха и гредата. Ели Маркес отигра бързо една топка и стреля, като само късметът помогна на Стефано Кунчев.

Макар и с човек по-малко, "белите" не изпуснаха победата. Крайното 2:0 бе оформено в продължение, когато отново се разписа Владислав Златинов. Нападателят бе изведен очи в очи с вратаря Георгиев и го преодоля, бележейки още едно попадение в мрежата на Светкавица.

Така Славия остава на 7-а позиция с актив от 50 точки, докато Светкавица е последен с 42 по-малко.