Монтана би драматично черногорки

Отборът на Монтана постигна драматичен успех над гостуващия Будучност Подгорица с 88:85 точки след продължение (17:20, 25:21, 14:23, 22:14, 10:7) в среща от седмия кръг в група Б на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

С петия си успех в надпреварата възпитаничките на Стефан Михайлов събраха 12 точки и изостават само на точка зад лидера Атлет Целие (Словения). Будучност е трети с 10 точки и мач по-малко.

След равностойно полувреме гостенките нанесоха сериозен удар в третата четвърт и след серия от 9 безответни точки дръпнаха с 58:48 точки.

Черногорките поддържаха преднината си и 3.13 минути преди сирената те продължаваха да водят с 10 точки при 75:65. Последваха силни минути за тима на Монтана, който успя да стопи пасива си и да изравни 11 секунди преди края с тройка на Виктория Стойчева.

Божица Муйович можеше да донесе успеха на Будучност, но пропусна при следващата атака и финалната сирена дойде при 78:78.

В оспорваното продължение капитанката Шаръл Алън вкара два наказателни удара 11 секунди преди края за 88:85, а в последствие Ирена Матович пропусна от тройката и Монтана триумфира.

Цветомира Шарепкапова направи силен мач за българките с 24 точки, 8 борби и 5 асистенции. Димана Макариева добави 17 точки, а Алън завърши с 6 точки, 14 борби и 8 асистенции.

Муйович беше най-добра за Будучност с 25 точки, 10 асистенции и 5 борби, а Кристина Топузович се отличи със 17 точки и 7 борби