Монпелие продължава да затъва

Сент Етиен се наложи с 1:0 над бившия шампион на Франция Монпелие с 1:0 и се изкачи в местата, даващи право на европейско участие.

Зелените са на 6-а позиция след първата среща от 18-ия кръг с 27 точки, колкото има и Марсилия пред тях. Монпелие пък продължава да затъва, въпреки треньорската смяна на Жан Фернандес с Ролан Курбис и крета на 17-о място с 16 точки, но все пак с 5 пред Валансиен.

Макс-Ален Градел вкара единственото попадение в срещата в 75-ата минута след пробив и центриране на защитника Фуази Гулам. Минута по-рано гостите имаха друга възможност за гол, но Брандао пропусна да оползотвори добра работа по крилото на Франк Табану.

Домакините също имаха няколко възможности, но първите бяха за Сент Етиен, като Табану отправи страховито воле преди почивката, спасено с крак от вратаря Джофри Журден. Антони Мюние от Монпелие с глава стреля на сантиметри над гредата след центриране от корнер в 31-ата минута.

Малко след началото на второто полувреме вратарят Журден пак трябваше да спасява опасно воле на Бенжамен Коне, а Лоик Перен също можеше да накаже домакините, но ударът му след центриране от корнер мина край страничната греда, посочва БТА.

Montpellier 0-1 Saint Etienne (Goal Max Gradel)by all-goals