Леванте подчини Елче в регионалното дерби

снимка: levanteud.com

Леванте се наложи с 2:1 над Елче в първа среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион, а в герой за домакините се превърна ветеранът Давид Барал, който осигури успеха.

Двата отбора са в средата на класирането, но срещата имаше особен заряд, тъй като е регионално дерби на област Валенсия. След успеха Леванте е на 10-о място с 20 точки, а Елче е 12-и със 17.

Барселона и Атлетико Мадрид са на върха с по 40. Гостите от Елче, които са една от приятните изненади на първенството, откриха резултата в 26-ата минута чрез румънския си десен защитник Кристиан Сапунару.

Еду Албакар центрира от свободен удар, а Алберто Ботия свали топката към Сапунару с глава и румънецът се разписа.

Давид Барал влезе в 35-ата минута на мястото на контузения Баба Диавара и 6 минути по-късно се разписа за 1:1 със страхотен удар с глава, засичайки центриране на Набил Ел Жар.

Подкрепяни от трибуните, домакините от Леванте тотално доминираха през второто полувреме и Барал осигури успеха с втори гол 10 минути преди последната свирка. Отново с глава той засече прецизно центриране на Педро Риос за крайното 2:1.