Монпелие победи Рен и се върна на върха в Лига 1

Монпелие се завърна на върха във френското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Рен.

Само два кръга преди края на шампионата Монпелие е лидер с актив от 76 точки, а Пари Сен Жермен, който победи с 4:3 Валансиен в неделя, се намира на второто място с пасив от три пункта.

Сюлейман Камара, който пропусна дузпа в добавеното време срещу Евиан Тонон Гаяр, изведе Монпелие напред в резултата в 26-та минута, когато се възползва от грешка на отбраната на домакините.

Преднината на лидерите беше удвоена от Рами Кабея, който в началото на втората част уцели греда със силен удар, а топката се удари в гърба на вратаря Беноал Костил и влезе в мрежата на Рен за крайното 2:0 в полза на Монпелие.

След този успех Монпелие вече е на четири точки от първа титла в историята си, уточнява БТА. Отборът от южната част на Франция играе срещу Лил у дома и срещу Оксер като гост, докато Пари Сен Жермен е домакин на Рен и гост на Лориен.