Монфис надигра Ферер в петсетова драма на „Ролан Гарос“

снимка: news.yahoo.com

Представителят на домакините Гаел Монфис постигна изключително драматична победа над Давид Ферер (Испания) в двубой от осминафиналната фаза на „Ролан Гарос". Двубоят бе прекъсван заради тъмнина на кортовете в Париж и се игра в продължение на два дни, за които в крайна сметка Монфис успя да извоюва победа с 6-4 2-6 7-5 1-6 8-6.

Вчера мачът между двамата бе прекратен при преднина от 2:1 сета в полза на Монфис, но днес неговия испански опонент започна страхотно и успя да изравни резултата в отделните части до 2:2. Така двубоят трябваше да бъде решен в решителен пети сет, където според правилника на турнира се играе до два гейма преднина.

За радост на домакините трилърът завърши с победа на Монфис, който спечели последната част с 8-6 гейма и си осигури четвъртфинална битка с носителя на 16 титли от Големия шлем Роджър Федерер.

До този момент швейцарецът и Монфис са се срещали шест пъти, като Федерер води с 5-1 победи. Две от тях пък дойдоха именно на Ролан Гарос съответно на четвъртфиналите през 2009-а и на полуфиналите през 2008-а година.

Победителят от този двубой пък ще играе на полуфинал срещу намиращия се в изключителна форма Новак Джокович, който вече си осигури участие в пряка битка за финала след като неговия противник на четвъртфиналите Фабио Фонини се оттегли от участие заради контузия.