Монако взе трите точки без Бербатов

снимка: asm-fc.com

Отборът на Монако запази дистанцията от пет точки зад лидера ПСЖ в Лига 1, макар и без контузената си българска звезда Димитър Бербатов.

След като вчера парижани отнесоха с 3:0 гостуващия Валансиен, днес "монегаските" изтръгнаха успех с 2:0 при визитата си на Бастия от 25-ия кръг.

Димитър Бербатов не взе участие в двубоя поради контузия в коляното, но се очаква българинът да бъде на линия за следващия мач на тима срещу Реймс у дома.

И двата гола за Монако бяха дело на колумбийския ас Хамес Родригес, който се разписа по веднъж в двете полувремена на двубоя.

Първо южноамериканецът реализира след точно изпълнен пряк-свободен удар, а след почивката отново той вкара след подаване на Валер Жермен.

Така Монако събра актив от 53 точки след 25 изиграни срещи, но оставайки на пет пункта зад лидера и действащ шампион ПСЖ.

По този начин воденият от Клаудио Раниери тим прекъсна и поредицата си от две поредни ремита в Лига 1. Бастия остава на 8-а позиция с 36 точки до момента.