Манчестър Сити взе реванш и изхвърли Челси

Манчестър Сити взе реванш от Челси и продължи към 1/4-финалите на ФА Къп, побеждавайки с 2:0 лондонския тим на своя "Етихад Стейдиъм".

Така "гражданите" си върнаха за поражението с 0:1, което допуснаха от Жозе Моуриньо и компания във Висшата лига преди дванадесет дни. За разлика от онзи мач, днес Манчестър Сити изглеждаше по познатия впечатляващ начин, не оставяйки почти никакви шансове на Челси за нещо повече в двубоя.

Точни за домакините бяха Стеван Йоветич и завърналият се след лечение на контузия Самир Насри. Гостите от Лондон пък така и не успяха да се разгърнат в атака, като играта на Челси нямаше нищо общо с отличното представяне на тима при последното му гостуване на този стадион.

Така Манчестър Сити се превръща в третият отбор до момента, успял да достигне 1/4-финалите на ФА Къп. Това вече сториха съставите на Съндърланд и Уигън, които надделяха над съответно Саутхямптън и Кардиф. Уигън е и актуалният носител на трофея, побеждавайки именно Манчестър Сити в миналогодишния финал.

Мануел Пелегрини остави Алваро Негредо на резервната скамейка, като чилиецът гласува доверие на Стеван Йоветич и Един Джеко в предни позиции. Давид Силва и Джеймс Милнър започнаха на фланговете, докато Яя Туре и Хави Гарсия започнаха като двойка вътрешни полузащитници.

Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо заложи на същия атакуващ квартет и от предишния мач на „Етихад“ за първенство. Самуел Ето'о оглави атаката на лондончани, а Вилиан, Рамиреш и Еден Азар действаха в близост до камерунеца. Оскар отново остана на резервната скамейка, а Неманя Матич и Джон Оби Микел стартираха в средната линия. Фернандо Торес и Франк Лампард също бяха поставени сред резервите на Специалния.

4066037

Сблъсъкът на „Етихад“ започна коренно различно от последния между двата тима. Още в 17' Манчестър Сити излезе напред в резултата, а Стеван Йоветич отбеляза един от малкото си голове за „гражданите“ през този сезон. Един Джеко изведе черногореца очи в очи с Петър Чех, а бившият ас на Фиорентина чукна топката покрай чешкия национал за 1:0.

4066034

Само минута преди това Стеван Йоветич бе нацелил и гредата зад Чех. Стражът на гостите спаси силен удар на Яя Туре, а при добавката Йоветич нацели напречния стълб на вратата.

В 25' Манчестър Сити отново матира защитата на Челси. Добра атака на „гражданите“ бе завършена от Един Джеко, но Чех с отлично спасяване съхрани мрежата си.

До края на първата част Челси така и не успя да застраши пазената от Пантилимон врата, а неточен изстрел на Вилиан бе записан в крехкия актив на гостите до момента. Само минута преди почивката Сити отново бе близо до втори гол, но сантиметри не достигнаха на Джеко да засече центриране на Милнър.

4066026

На почивката Жозе Моуриньо реагира и извърши една промяна в своя стартов състав. Терена напусна Самуел Ето'о, а неговото място бе заето от новото попълнение на тима Мохамед Салах. Още в 50' обаче Сити отново можеше да удвои. Стеван Йоветич получи възможността да стреля от добра позиция, но опитът на черногореца се оказа разочароващо неуспешен.

4066027

Челси продължи да бъде видимо безопасен в предни позиции, като за разлика от предишния двубой на „Етихад“, лондончани по никакъв начин не успяваха да застрашат вратата на домакините. В 58' Моуриньо отново погледна към резервната си скамейка, а Фернандо Торес зае мястото на Рамиреш.

В 65' Гари Кейхил демонстрира класа, спасявайки гостите от втори гол. Бранителят не позволи на Един Джеко да стреля, но само минута по-късно футболистите на Мануел Пелегрини отново празнуваха. Давид Силва и Самир Насри разиграха страхотна акция в пеналтерията на Челси, а влезлият в игра французин завърши подаването на испанеца. Повторенията обаче показаха, че Давид Силва по-скоро бе в положение на засада.

4066025

До края на срещата качеството на игра значително намаля, а Челси така и не намери начини да застраши пазената от Костел Пантилимон врата. Домакините се чувстваха комфортно в отбрана, като видимо "гражданите" намалиха темпото и в предни позиции. В 71' Жозе Моуриньо гласува доверие и на Оскар, но бразилският национал също не успя да внесе така нужната промяна в играта на тима.

Петнадесет минути преди края Манчестър Сити отбеляза и трети гол в мрежата на своя съперник, но попадението бе отменено поради засада на Джолеон Лескът.

Manchester City 2-0 Chelsea - Full Highlights...by b2studio