Монако срази ПСЖ в края за 2:0 у дома

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Монако успя да вземе ценна победа над тима на ПСЖ като домакин, след като победи парижани с 2:0 като домакин. Със спечелените три точки отборът вече има актив от 9 от началото на сезона, като до момента са изиграли пет мача.

Двата гола паднаха в самия край на срещата след не особено впечатляващи 80 минути на стадион "Луи Втори" в Монако. В 85-ата минута Алехандро Алонсо намери добре Чу-Йонг Парк отдясно на вратата на Монако и китаецът не се поколеба да прати топката зад Грегори Купе за 1:0.

Само три минути по-късно Нене също бе точен за домакините. Отново Алонсо намери добре непокрития Нене на границата на наказателното поле, който с мощен шут удвои преднината на домакините и сложи край на спора в мача. В даденото от съдията продължение Стефан Сесеньон получи втори жълт, респективно червен картон, и остави столичани да доиграят мача с човек по-малко.

Двата тима направиха слаб за своите стандарти мач, като сериозните голови положения липсваха и пред двете врати. Така Монако се изкачи до седмо място в класирането с равен брой точки с тима на Рен, докато ПСЖ допусна първа загуба от началото на сезона, но въпреки това остава на пето място с 10 точки от пет срещи.