Дженоа наказа Наполи с 4:1 в мач с три червени картона

снимка: АП

Отборът на Дженоа постигна изразителна домакинска победа с 4:1 над Наполи в последния мач от 3-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините останаха с човек по-малко още в 28-та минута, след като Доменико Крушито получи червен картон за грубо нарушение срещу Кристиан Маджо.

Гостите от Неапол откриха резултата в 41-там минута чрез Марек Хамсик. Словашкият национал успя да се разпише от малък ъгъл след пас на Фабио Куалиарела.

Дженоа успя да изравни в самия край на първото полувреме (45'). Аржентинският бранител на Наполи Хуго Кампаняро извърши нарушение срещу Джузепе Скули в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа и червен картон за Кампаняро. Зад топката застана Серджо Флокари и не сгреши за 1:1.

През второто полувреме паднаха още три гола във вратата на Наполи. Първо Джандоменико Место даде преднина на своя отбор, след като овладя една топка, изритана от Марко Амелия и със силен изстрел от дистанция направи резултата 2:1.

В 75-та минута Родриго Паласио проби по крилото и сложи топката на крака на Ернан Креспо, който отблизо разстреля вратаря на гостите за 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено от Хосин Харя в 88-та минута на срещата. Футболистът на Дженоа се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Салваторе Ароника срещу Родриго Паласио в наказателното поле, а защитникът на Наполи получи червен картон и гостите завършиха мача с 9 човека.