Монако и Бербатов със слаб мач в Рен

снимка: asm-fc.com

Тимът на Монако продължава с непостоянното си представяне във френската Лига 1, след като тази вечер воденият от Леонардо Жардим състав загуби с 0:2 гостуването си на Рен в среща от 15-ия кръг на шампионата.

Димитър Бербатов изигра 81 минути за "монегаските", като и двата гола за домакините паднаха преди почивката. Първо Аймен Абденур си отбеляза автогол, а след това и Ола Тойвонен удвои аванса на Рен.

Българският нападател на Монако не получи нито един добър шанс да отбележи във вратата на съперника, а неговият тим като цяло не предложи добра продукция на "Стад де ла Рю де Лориен".

Така Монако записа четвърти пореден мач без победа в Лига 1, като "монегаските" остават на десета позиция в класирането с актив от 20 точки. Рен пък се изкачи до четвъртото място в Лига 1 с вече 25 пункта на сметката си.

Димитър Бербатов очаквано оглави атаката на Монако, като българинът се ползваше с подкрепата на Дирар и Окампос в предни позиции. Жоао Моутиньо, Тулалан и Бернардо Силва заеха позиции в средата на терена за монегаските.

Ола Тойвонен оглави атаката на домакините от Рен, а Нтеп, Пайо и Педро Енрике започнаха от втора позиция. Фернандес и Дукуре започнаха като двойка вътрешни халфове за бившия клуб на Георги Иванов – Гонзо.

Резултатът на „Стад де ла Рю де Лориен“ бе открит след само десетина минути игра, когато гостите от Княжеството си отбелязаха автогол. Пол Нтеп се подигра с десния бранител на Монако Андреа Раги и центрира в наказателното поле на гостите, където в опита си да изчисти Аймен Абденур си отбеляза автогол, давайки преднина на Рен – 1:0.

Воденият от Леонардо Жардим отбор продължи да се представя неубедително, а вторият гол във вратата на Даниел Субашич не закъсня. В 19' отново Пол Нтеп се оказа „черна котка“ за защитата на домакините, превръщайки се в основа и на второто попадение за Рен. Този път крилото овладя прекрасно дълго подаване на левия фланг и отлично центрира в наказателното поле на Монако, където оставеният непокрит Ола Тойвонен засече необезпокояван кълбото в мрежата зад Субашич – 2:0.

В следващите минути отборът на Монако тръгна напред в преследване на поне едно попадение в мрежата на своя съперник, но отбраната на Рен не позволяваше на Бербатов и компания да застрашат по-сериозно вратата на Беноа Костил.

Пет минути преди почивката отборът на Рен не бе никак далеч и от трети гол. Най-опасният футболист на домакините Пол Нтеп се освободи брилянтно от двама играчи на „монегаските“ и намери Абдулае Дукуре, но силният изстрел на халфа бе спасен от Субашич.

В самия край на първата част Рен отново се доближи до класически резултат, като и този път опасността за Монако се наричаше Пол Нтеп. Лявото крило на домакините за пореден път надигра защитата на „монегаските“, като и този път центрирането му в пеналтерията се оказа успешно. Топката бе засечена от Абдулае Дукуре, като единствено отчаяният плонж на Жереми Тулалан спаси гостите от трети гол.

4126423

Петнадесет минути след почивката футболистите на Монако треснаха и напречната греда зад вратаря Беноа Костил. Стражът на Рен изби топката при опит за центриране на Фабиньо, но кълбото попадна право във включилия се напред Елдерсон. Левият бек насочи топката към рамката, но за негов малшанс то кацна право върху гредата. Малко след това отново нигериецът застраши вратата на Рен, но изстрелът му с глава не се оказа достатъчно точен.

„Монегаските“ продължиха да натискат своя съперник, затягайки все повече обръча около вратата на Костил. В 65' стражът на домакините изби силен удар на Фабиньо, а секунди по-късно отново той трябваше да се намесва след рикоширала топка от центриране на Елдерсон.

До края на срещата Монако така и не успя да стигне до попадение във вратата на Рен, а в 81' мястото си на терена отстъпи и Димитър Бербатов. Българският таран не изнесе един от най-добрите си мачове за френския клуб, като малко преди края благоевградчанинът бе заменен от Валери Жермен.