Две асистенции на Роналдо тласнаха Реал Мадрид към рекорд

Нова победна вечер за Реал Мадрид и Кристиано

Реал Мадрид спечели с 2:1 гостуването си на Малага в среща от 13-ия кръг на Примера Дивисион и се откъсна на пет точки пред втория Барселона, като по този начин "кралския клуб" подобри и досегашния си рекорд от най-много поредни победи във всички турнири - 16.

Срещу Базел "лос меренгес" изравниха постиженията на водените от Мигел Муньос и Жозе Моуриньо селекции от 15 поредни успеха, но тази вечер на "Ла Росаледа" тимът на Карло Анчелоти влезе отново в богатата клубна история на мадридчани.

По този начин Реал Мадрид събра актив от 33 точки и дръпна на пет пред втория Барселона, но с уговорката, че каталунците все още не са изиграли своето гостуване на Валенсия. Малага пък остава на шеста позиция с актив от 21 пункта. За андалусците това бе и първо домакинско поражение от началото на сезона.

Точни за Реал Мадрид тази вечер бяха Карим Бензема и Гарет Бейл, докато за Малага в самия край се разписа ветеранът Роке Санта Крус. Голмайсторът на Примера Кристиано Роналдо не успя да намери мрежата зад Карлос Камени, но за сметка на това португалецът подаде и за двата гола на своя тим.

В самия край Реал Мадрид доигра срещата и с десет души, след като местният любимец Иско бе изгонен за втори жълт картон.

Карло Анчелоти стартира с обичайното трио Роналдо – Бейл – Бензема в предни позиции, докато Тони Кроос, Иско и Хамес Родригес стартираха в средната линия на „лос меренгес“. Дани Карвахал, Пепе, Серхио Рамос и Марсело започнаха в отбрана пред капитана Икер Касияс.

Малага разчиташе на ветерана Роке Санта Крус в ролята на централен нападател, а Саму, Саму Кастилехо и Дуда подпомагаха парагваеца от втора позиция. Серхи Дардер и Ресио започнаха в средната линия на андалусците.

Още в първите минути гостите обстрелваха пазената от Камени врата, но камерунският страж съумя да се справи със силния удар на Гарет Бейл. Малко след това Хамес изкочи на стрелкова позиция след подаване на Роналдо, но изстрелът на колумбиеца бе блокиран в корнер. В 10' Кристиано бе задържан в наказателното поле на домакините, но сигнал за дузпа не последва, макар и да имаше основания за такава.

4126416

В 12' Реал Мадрид стигна и до първия си стопроцентов шанс за откриване на резултата. Кристиано Роналдо стреля от непосредствена близост след подаване на Бейл, но Камени успя да парира. В последствие португалецът опита да направи добавка, но бранител на Малага изби своевременно.

Минута по-късно домакините отговориха на хвърлената ръкавица, но Икер Касияс се намеси след изстрел с глава на Санта Крус.

Резултатът на „Ла Росаледа“ бе открит в 18', когато Кристиано Роналдо записа нова асистенция на сметката си. Кавалерът на Златната топка центрира остро от левия фланг на атаката, а Карим Бензема с едно докосване засече кълбото в мрежата за 0:1.

В 22' капитанът на гостите Икер Касияс притесни за миг феновете на „лос меренгес“, след като испанският национал не успя да овладее далечно воле на Серхи Дардер. За негов късмет топката излезе в корнер, от който обаче не произлезе нищо опасно за лидера във временното класиране.

4126417

В 31' Кристиано Роналдо застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар, като мощният изстрел на „седмицата“ бе с мъка избит от Карлос Камени.

Малко преди почивката пък и късметът помогна на мадридчани. Дуда изпълни по чудесен начин статично положение пред вратата на Икер Касияс, като единствено гредата спаси вратата на „лос меренгес“ от изравнително попадение.

4126413

Втората част стартира с шанс за гостите, но изстрелът с глава на Гарет Бейл премина над напречната греда. Малко след това Кристиано впечатли трибуните с атрактивна задна ножица, но топката не намери очертанията на вратата.

В 56' Реал Мадрид създаде и най-красивата си атака от началото на срещата, белязана от скоростна игра с малко докосвания. Карим Бензема пусна подаване към Кристиано Роналдо, който без капка егоизъм намери с едно докосване Иско. Халфът на „кралския клуб“ се озова очи в очи с Камени, но камерунският страж успя да спаси изстрела му. Три минути по-късно Касияс отново не бе убедителен в изявите си, като стражът за втори път изпусна топката при опит да я улови в прегръдките си.

4126415

В 67' Малага бе съвсем близо до отбелязване на изравнителен гол, като вратата на „лос меренгес“ бе застрашена от изпълнение на корнер. Роке Санта Крус остана непокрит в пеналтерията на Реал и стреля с глава, но топката премина в близост до напречната греда зад Икер Касияс.

Петнадесет минути преди края Кристиано Роналдо направи шокиращ пропуск пред вратата на андалусците. Уелингтон пропусна топката и позволи тя да стигне до португалската суперзвезда, като „седмицата“ остана напълно сам срещу Карлос Камени. Вместо обаче да насочи кълбото в мрежата зад камерунеца, Роналдо позволи на африканския страж да спаси, макар и стреляйки от стопроцентова позиция за попадение.

Междувременно Икер Касияс продължи да изпитва колебания под рамката на вратата, като в 80' капитанът на „белите“ отново се намеси неубедително. №1 на Реал Мадрид за трети път изпусна кълбото, този път при удар на Саму, като единствено намесата му в последствие лиши Малага от изравнителен гол.

Всичко на "Ла Росаледа" все пак бе решено в 83', когато и Гарет Бейл записа името си сред голмайсторите. Кристиано Роналдо записа втора асистенция от началото на срещата, намирайки с глава уелския си съотборник, а №11 напредна към вратата на домакините и с мощен изстрел препарира Камени за 0:2.

Малко след попадението на Бейл, Реал Мадрид остана и с десет души на терена. Бившият играч на домакините Иско фаулира футболист на Малага и получи втори жълт картон, все пак получавайки аплодисментите на публиката при излизането си от терена. При последвалия пряк свободен удар Икер Касияс спаси точен изстрел на Хуан Аньор, а при добавката Анхелели не успя да уцели вратата от близка дистанция.

В добавеното време на мача Малага все пак стигна до едно попадение, след като Роке Санта Крус засече с глава центриране на Бока от левия фланг. За повече обаче така и не остана време, а Реал Мадрид все пак измъкна крайния успех, макар и с човек по-малко на терена.