Монако и Бербатов не се справиха с Лил

Монако и Лил не успяха да се победят в дербито на 30-ия кръг на френското първенство и завършиха 1:1 в двубой на стадион "Луи II".

Пълни 90 минути за домакините изигра българинът Димитър Бербатов. Макар че този път той не се отчете с гол, имаше основно участие в попадението на "монегаските" и се представи на ниво. Най-сериозното положение пред него се откри в 70-а минута, когато той с глава засече центриране от корнер, но топката профуча над напречната греда.

Двубоят не блестеше с кой знае колко положения за гол и атрактивни изпълнения, но спомогна за разплитането на интригата в Лига 1.

Домакините поведоха още в четвъртата минута чрез Мунир Обади, а в 38-а гостите изравниха благодарение на Дивок Ориги. Така Монако събра 63 точки и изостава на цели десет от лидера ПСЖ. В същото време обаче тимът на Клаудио Раниери запази преднината си от 9 точки пред Лил и едва ли ще има проблеми с класирането си в Шампионската лига догодина.

За там обаче "кучетата" изобщо не са сигурни. Те записаха второ поредно равенство и вече имат аванс от само три точки пред четвъртия Сент Етиен, а в битката за третото място сериозни шансове има и Лион.

Бербатов стартира сред титулярите на Клаудио Раниери в трети пореден двубой, като в предишните два той се отчете с голове във вратата на Сошо и Лион. Компания на българина в атака правеше Валер Жермен, а в задни позиции действаше Хамес Родригес.

4074920

Двубоят започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 4-а минута, а участие в попадението имаше и Димитър Бербатов. Българският нападател получи топката от Жофри Кондогбиа в центъра на терена и подаде по лявото крило към Валер Жермен. Той проби и върна в наказателното поле към връхлитащия Мунир Обади, който с мощен шут не остави шансове на Винсент Енияма.

След силните начални минути за домакините обаче инициативата премина в ръцете на Лил. Въпреки че не създадоха кой знае какви положения гостите бяха по-активния отбор и в в 38-а минута възстановиха равенството.

Райън Мендес преодоля двама футболисти на Монако, комбинира със Саломон Калу, който му върна топката в наказателното поле. Мендес пък пусна към Дивок Ориги и той с премерен удар направи 1:1.

4074922

В 43-а минута пък Саломон Калу бе изведен сам срещу Даниел Субашич, но не успя да го преодолее. В ситуацията бе отсъдена засада, но на повторенията се видя, че такава няма.

Второто полувреме започна доста интересно с атаки към двете врати, но сериозните опасности и за двата тима липсваха. В 50-а минута Хамес центрира в наказателното поле към Рикардо Карвальо, но бранителят стреля в ръцете на Енияма.

След 60-а минута "монегаските" натиснаха здраво своя съперник в опит да стигнат до гол, който да им донесе трите точки. Най-сериозното положение пред Димитър Бербатов се откри в 70-а минута. Тогава Мунаир Обади центрира от корнер, а българският нападател стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче мина на сантиметри над напречната греда.

До края на двубоя гол така и не падна и Монако и Лил поделиха точките.