МОК разследва случая Монтгомъри

По рано днес, златният медалист от Синди 2000, Тим Монтгомъри направи признания, че е приемал забранени субстанции преди щафетата 4х100 метра на Олимпиадата в австралийския град.

 

От сайта на МОК, съобщиха, че по случая е започнало разследване, което може да доведе до поредните отнети медали. Монтгомъри вече бе лишен от световния рекорд, който постави през 2002г., след като бе уличен в употреба на стероиди. В момента лекоатлета излежава двойна присъда в щатски затвор, откъдето направи и скандалните самопризнания.

 

От МОК заявяват: „Подкрепяме позицията на Американския Олимпийски Комитет, който е поискал от Монтгомъри да върне доброволно медала си."