Младок изпоти Федерер, но не го препъна

Роджър Федерер преодоля трудно младия „щастлив губещ" в „Ролан Гарос" Давид Гофен и за 32-ри път ще играе четвъртфинал в турнир от Големия шлем.

Швейцарският ас на тениса спечели срещу 21-годишния белгиец с 3:1 сета, след като загуби първата част с 5:7, но после постигна успех 7:5, 6:2, 6:4, за да продължи напред.

Хуан Мартин дел Потро и Томаш Бердих излизат по-късно днес на клея в Париж, за да определят следващия опонент на бившия лидер в световната ранглиста.

Изненадващо в първия сет Федерер направи цели 17 непредизвикани грешки и това се отрази негативно на резултатите му, като първият сервис също не бе от основните му оръжия - само 56% срещу 68 за младия белгиец.

Гофен много рядко правеше грешки при първото си подаване и успя да спечели 18 от 21 разигравания след вкаран 1-ви сервис.

Швейцарецът излезе на корта далеч по-съсредоточен във втората част и успя да прекърши противника си след 7:5 в геймовете, но дори тогава личеше стремежът на Гофен да не подарява никакви точки на именития си опонент.

Фед Експрес обаче повиши значително процента си на първи сервис и в резултат на това имаше по-голяма успеваемост в разиграванията, за да изравни резултата в сетовете.

Следващите две части бяха доминирани по-подчертано от Федерер, който рано успяваше да прекърши ентусиазма на 21-годишния белгиец.

Също така в тези мигове швейцарецът направи 30 уинъра, за да затвърди превъзходството си на корта, като само 80 минути му бяха нужни, за да затвори мача, спечелвайки сет номер 3 и 4.

Така след общо 175 минути игра Федерер се класира за 32-ри път в кариерата си на четвъртфинал в турнири от Големия шлем, а следващият му опонент ще бъде най-сериозният до момента в „Ролан Гарос".