Джокович направи обрат от 0:2, за да оцелее в "Ролан Гарос"

Световният номер 1 Новак Джокович беше на път да последва лидерката в женската ранглиста Виктория Азаренка и да отпадне още на осминафиналите в „Ролан Гарос", но спечели петсетовия трилър срещу 22-ия поставен Андреас Сепи.

Сърбинът отстъпи в първите два сета след 4:6 и 6:7 (5), но осъществи впечатляващ обрат и след 6:3, 7:5 и 6:3 се поздрави с класиране на четвъртфинал на клей турнира от Големия шлем.

Джокович ще се изправи срещу победителя от срещата между 18-ия в схемата Станислас Вавринка и петия поставен Жо-Вилфред Цонга.

Ноле изпитваше проблеми в първите два часа на срещата и демонстрираше нетипично много непредизвикани грешки, което неминуемо доведе до повече нерви от негова страна.

По 17 бъркани топки в полза на Сепи бяха регистрирани в сет номер 1 и 2, а в комбинация с това уинърите на сърбина не вършеха работа и бяха прекалено малко - 18.

В третата част Джокович поизчисти играта си и започна да разиграва пределно мобилизирано, като ретурът му отново му носеше позитиви, както се очаква от лидер в световната ранглиста.

При 3:3 Ноле успя да направи пробив на съперника си и до края на сета не му даде гейм, за да върне интригата в мача само след 36 минути.

Сет номер 4 се проточи 1 час и 5 минути - най-дългият в двубоя - но именно той се оказа повратен, защото сърбинът поведе набързо с 3:0 и изглеждаше, че бързо ще изравни резултата.

Само че Сепи изведнъж се събуди и с порция чудесен тенис доведе нещата до 3:3, а след това успя да държи играта гейм за гейм чак до 6:5 в полза на Джокович. Именно тогава италианецът се пропука и позволи на Ноле да направи нов пробив, за да се поздрави с успех в сета и да изравни на 2:2.

Джокович се възползва от подема в психологически план и без критични ситуации взе последната част на мача с 6:4, за да запише осма победа в осмия си мач срещу Сепи, като този път му трябваха цели 4 часа и 15 минути.