Младежите отнесоха Израел на старта на световните квалификации

снимка: cev.lu

Отборът на България победи Израел с 3:0 (25:21, 25:17, 25:15) , във втория мач от предварителна група С на световните квалификации за юноши старша възраст, мачовете от която се играят в столичната зала "Христо Ботев".

С този успех българските волейболисти започнаха блестящо квалификацията, като с чистата си победа оглавиха временното класиране в групата. Така нашите направиха първа важна крачка към първото място и спечелването на директна квота за Мондиал 2013.

Младите Лъвове отбелязаха неуверен старт в мача, като сервисът им не вървеше и нямаше нужната острота в атака. Това улесни израелците и те заиграха уверено, като взеха преднина. Ситуацията доведе до 3 точки разлика в тяхна полза 11:8, преди нашите да се съвземат.

Постепенно родните волейболисти преодоляха сковаността си и изравниха при 17:17. След сервис на Михаил Манджуков националите ни поведоха с 19:17. Това бе достатъчно и волейболистите ни се „отприщиха", като направиха разлика 22:19, запазиха я и спечелиха гейма.

Във втората част младите ни волейболисти заиграха освободено и това веднага се отрази на играта, като повиши ефективността. Националите разгромиха израелците като поведоха с 5:2 и 15:9 и затвориха безпроблемно гейма.

Пълна доминация имаше и в третата част, когато родните представители прегазиха съперника и поведоха с 20:12 . До края на гейма момчетата на треньора Драган Нешич дадоха само 15 точки на израелците и се поздравиха с чиста победа.

Реализатор за българите стана Розалин Пенчев с 19 точки.