Младежите надвиха Македония със 101:70 в първата контрола в Благоевград

снимка: fibaeurope.com

Младежкият национален отбор на България по баскетбол победи Македония в първата контрола между двата тима в Благоевград. Нашите спечелиха със 101:70 след като натрупаха преднина през втората част.

Днес двата отбора ще играят нов мач, този път от 11.00 часа отново в Благоевград. Планимир Дафинов (6 асистенции) и Станислав Цонков (6 борби) бяха най-резултатни за нашите с по 12 точки. По 11 пък отбелязаха Тодор Захариев и Илхан Арабаджиев.

Никой от българския състав не записа повече от 18 минути на терена, като наставникът Петър Клечков използва всичките си играчи.

В първите десет минути имаше няколко смени на водачеството без големи откъсвания и след тях македонците водеха с 22:21. През втората четвърт обаче нашите се разиграха и взеха добър аванс. Българите поведоха още при първата си атака и продължиха да увеличават преднината си, която стигна до 14 точки на почивката при 46:32.

Македонците имаха силни минути през третата част и преди средата й намалиха пасива си само на 6 точки. След това обаче нашите си върнаха преднината и след 30 минути водеха с 69-54. В последната четвърт българите отново играха по-добре и разликата скочи до цели 31 точки.