Баскетболните юноши инкасираха загуба от Хърватия в Дуе

снимка: basketball.bg

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст загуби от Хърватия след 59:73 точки на международния турнир във френския град Дуе. Тенчо Тенчев завърши със 17 точки и 6 борби за българите. Денислав Вутев се включи силно с 15 точки, а 8 отбеляза Николай Стоянов.

Началото на мача бе за хърватите, които стартираха силно и взеха аванс от десет точки при 14:4. До края на първата част разликата се запази. През втората четвърт хърватите продължиха да трупат преднина и до голяма степен си осигуриха успеха още до почивката.

След паузата разликата се поддържаше в тези граници, като българите така и не успяха да свалят под 10 точки. Хърватите дръпнаха с 22 малко преди края на третата част. В последните десет минути все пак нашите намалиха от изоставането си и в крайна сметка паднаха с 14 точки.

В последния ден на турнира българите ще срещнат Гърция.