Мъката за Астън Вила няма край - пореден слабак изхвърли тима от ФА къп

Трудният сезон за Астън Вила продължава, след като тимът отпадна от турнира за Купата на Англия. Играещият в Чемпиъншип отбор на Милуол елиминира Вила с 2:1, като попаденията реализираха Дани Шиту и Джон Маркис. Астън Вила, който е точно над зоната на изпадащите в Примиършип, откри резултата рано с гол на бившия английски национал Дарън Бент.

В 27-ата минута обаче Дани Шиту изравни, а в 88-ата Маркис донесе успеха на втородивизионния лондонски тим.

Иначе седемкратните носители на Купата на Англия отпаднаха и в турнира за Купата на Лигата, където сензацията Брадфорд Сити ги спря на полуфинал.

Така футболистите на Пол Ламбърт имат едва една победа в последните си четири мача във всички турнири. Бент откри резултата в 22-ата минута, но заслугата за попадението е на Андреас Вайман, който проби и му центрира.

Пет минути по-късно Дани Шиту изравни с глава, засичайки центриране от корнер. През второто полувреме в един момент срещата беше спряна заради хвърлени бутилки с вода по страничния съдия, но привържениците на домакините получиха истински повод за радост две минути преди изтичането на редовното време.

Маркис довкара отбила се от горната греда топка и прати Лъвовете напред в турнира.

"Мисля, че мачът не се получи на кой знае какво високо ниво. Но въпреки това заслужено продължаваме, а искам да поздравя Джон Маркис за победния гол. Той се лекуваше дълго от травма и това е най-доброто завръщане, за което може да мечтае, коментира след срещата мениджърът на Милуол Кени Джакет.

Други 12 мача от този етап на турнира ще се играят днес, в това число и Манчестър Юнайтед- Фулъм и Стоук Сити- Манчестър Сити. Последните три срещи пък са в неделя, когато Челси, Тотнъм и Ливърпул гостуват на отбори от по-ниските дивизии.