Борусия громи, феновете посрещнаха Шахин като герой

Борусия (Дормунд) разби с 3:0 Нюрнберг в първа среща от 19-ия кръг в Бундеслигата и с 36 точки излезе на 2-о място в класирането. Два гола вкара полският полузащитник Якуб Блашчиковски и осигури третата поредна победа на жълто-черните.

Куба, както е известен полският халф, откри резултата в 18-ата минута от дузпа, а три минути по-късно се разписа отново и покачи личната си сметка на 8 гола от началото на сезона. Роберт Левандовски оформи крайното 3:0 и Борусия изпревари с 1 точка Байер (Леверкузен), който беше 2-и до вчера.

Лидерът Байерн (Мюнхен), който е убедителен с 45 точки на върха, гостува на Щутгарт в неделя.

Гостите не бяха никак уплашени в началото и в 16-ата минута вратарят Роман Вайденфелер на два пъти спаси вратата си. Най-напред се наложи акробатично да вади под рамката удар с глава на Томаш Пекхарт, а след това при добавката и на Маркус Фьолнер.

Блашчиковски, който зае мястото в титулярния състав на Кевин Гроскройц, обаче се нагърби с отговорността и откри от наказателен удар, отсъден заради събаряне на Лукаш Пишчек.

Само три минути след това пас на Марио Гьотце с едно докосване го изведе на чиста позиция за 2:0.

Въпреки този резултат, гостите не се предадоха и през второто полувреме опитаха няколко хубави атаки. Все пак друг поляк оформи крайното 3:0- Роберт Левандовски се разписа за 12-и път през този сезон, след като в наказателното поле овладя повадане на Марко Ройс.

Феновете на домакините обаче запазиха големия си арсенал от песни за Нури Сахин, който изигра първи домакински мач след завръщането си от Реал (Мадрид) и Ливърпул. Той се появи като резерва в 77-ата минута на мястото на Блашчиковски.