Миньор показа признаци на живот след 2:0 над Пирин (ГД)

снимка: minyor.com

Отборът на Миньор Перник победи гостуващия Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 при подновяването на шампионата в А група.

Головете паднаха през първото полувреме и бяха дело на Ивайло Цветков в 9 минута и Томислав Павлов в 44'.

С победата перничани се изкачиха до 13 позиция с равен брой точки с 12-тия Берое - по 15. Пирин остава на 8 място с 18, на една пред деветия Славия.

В първите минути на срещата домакините оказаха сериозен натиск и резултатът не закъсня. В четвъртата минута Петър Петров стреля опасно, но вратарят Юсев изби. Само 5 мин по-късно Петров центрира от фаул, Юсев закъсня и Ивайло Цветков откри резултата след хубав удар с глава.

В 13' гостите от Пирин имаха претенции за дузпа след като при едно разбъркване в наказателното поле на Миньор топката срещна тялото на защитник, но съдията замълча.
В следващите минути не се случи нищо интересно като двата отбора водеха борба предимно в средата на терена.

В последните минути на полувремето срещата се оживи. В 38' вратарят на Миньор Боян Пейков се намеси блестящо и изби в гредата удар с глава на Хазуров след центриране от фаул. В следващата атака домакините нацелиха напречната греда след хубава контра атака и удар на Йордан Йорданов от границата на наказателното поле.

В 41-та минута гол на Пирин бе отменен заради засада, а само 3' по-късно Окечукво догони една безнадеждна топка на аут линията и я върна към непокрития Томислав Павлов, който необезпокояван реализира второ попадение за перничани.

На полувремето наставникът на гостите Тенчо Тенев се опита да промени играта на отбора си и направи две смени. Лапантов и Коцев напуснаха терена и на техните места се появиха Одза и Близнаков.

Това даде резултат и първо Одза стреля неточно с глава след пряк свободен удар, а в 55' мин на Хаджиев се наложи да чисти топката от голлинията след като Марчев успя да прехвърли Пейков.
Домакините от Перник отговориха с хубав изстрел на голмайстора Павлов от пряк свободен удар в 60', но топката профуча на сантиметри от дясната греда на Юсев. Това бе и последният по-интересен момент в срещата.

И двата отбора разчитаха на много центрирания и твърда игра, но Миньор реализира положенията си и заслужено спечели жизненоважни три точки в борбата за оцеляване.