Ботев (Враца) и Берое не успяха да си отбележат гол

снимка: bulphoto.com

Съседите в таблицата Ботев (Враца) - Берое (Стара Загора) разочароваха зрителите и завършиха 0:0 в мач от 16-ия кръг на А група на стадион „Христо Ботев".

Това беше и единствената среща без отбелязани голове след подновяването на родния шампионат вчера.

Двата отбора бяха изпреварени във временното класиране от Миньор (Пк), който се наложи с 2:0 над Пирин (ГД) и се смъкнаха с по една позиция надолу.

Ботев е заема 12-о място във временното класиране с 16 точки, плътно следван от Берое с 15.

Самата среща беше изключително равностойна и положения пред двете врати не липсваха, но за съжаление на зрителите, гол така и не падна.

Двата отбора започнаха мача с поделено надмощие и си размениха по две по-опасни атаки, преди да се стигне до първото сериозно положение в срещата.

В 11-ата минута на мача вратарят на гостите Иван Караджов изчисти неразчетено една топка и тя попадна на крака на нападателя на Ботев Румен Рангелов, който успя да го прехвърли, но не и да улучи опразнената врата.

Гостите от Стара Загора отвърнаха с няколко по-опасни атаки, а тяхно попадение беше отменено заради засада в 23-ата минута на срещата.

До края на полувремето тимът на Берое продължи да бъде по-активен, като първо удар на Дончо Атанасов бе избит от голлинията от защитника Жайро в 33-ата минута, а шест по-късно отново той стреля в аут, след като бе изведен в наказателното поле от Лоузейро.

В 45-ата минута се стигна до първия жълт картон в срещата, получен от защитника на домакините Тихомир Найденов за грубо нарушение срещу Венцислав Христов.

Втората част започна малко по-мудно от първата и единственото по-интересно положение беше удар на Георги Андонов от малък ъгъл, спасен без никакъв проблем от вратаря на домакините Чавдаров.

В 62' минута беше показан вторият жълт картон в мача, след опит за симулация на нападателя на Ботев Румен Рангелов.

Андонов продължи да бъде най-активният в предни позиции за Берое, като първо бе изведен сам срещу Чавдаров, но топката да му бъде избита от Найденов в последния момент, а след това извърши фаул в нападение след опасно центриране на Педро.

В 85-ата минуте се стигна до може би най-чистото положение за гол на домакините, след като центриране на опитния Илия Илиев беше продължено от Савич, но Рангелов не можа да засече топката на задната греда.

Последва светкавичен отговор на Берое и уникален пропуск на Венци Христов, който беше изведен сам срещу Чавдаров, но опитният страж спаси удара му.

Така в крайна сметка гол на падна и двата отбора завършиха 0:0.