Миньор открадна точка от Локо (Пд)

Отборите на Миньор и Локомотив (Пд) завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на българската "А" група, изигран на "Стадион на мира" в Перник.

Гостите от Пловдив бяха близо до трите точки, след като до самия край водеха в резултата, благодарение на точния изстрел на Йордан Юруков. в 86' обаче "чуковете" достигнаха до точката, след като Окечукво изненада Йордан Господинов с изстрел от повече от 20 метра.

Така Миньор спечели ценна точка в битката за оцеляване, но перничани остават под чертата с актив от 16 пункта на сметката си. "Чуковете" обаче прекъснаха негативната си серия от три поредни поражения. Локо (Пд) пък събра актив от 32 точки, оставайки на 6-о място във временното класиране.

През първата част голове в Перник нямаше, като пред двата тима се отвориха няколко ситуации. В 27' Господинов улови изстрел на Йорданов, а две минути по-късно Цветков от тима на домакините не успя да уцели вратата. В края на полувремето грешка на Стефан Станчев можеше да бъде наказана от "смърфовете", но ударът на Стефанов излезе в аут.

Петнадесет минути след почивката Локомотив откри резултата, а точен за 0:1 бе Йордан Юруков. Бившият футболист на ЦСКА стреля от около двадесетина метра и намери горния ляв ъгъл на вратата, матирайки вратаря Пейков.

До края на срещата "чуковете" се хвърлиха в атаки, преследвайк изравнителен гол. В 76' Маду прати топката над гредата, а в 80' изстрел от въздуха на Окечукво срещна гредата. В 86' обаче Окечукво попадна в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки за 1:1. Той стреля от средна дистанция, преодолявайки Йордан Господинов за 1:1.

Малко след това Миньор можеше да стигне и до успеха, но Мартин Кавдански блокира опит за удар на Ивайло Стоянов.