Етър и Локо (Сф) не се надвиха в мъжка и резултатна битка

Етър и Локомотив (София) си направиха лоша услуга, като не можаха да се победят и завършиха наравно 2:2 в дербито между два от отборите, които се борят за оцеляване.

Тимът от Велико Търново, базиран временно в Сливен, на два пъти повеждаха в резултата срещу „железничарите", но не можаха да се поздравят с крайния успех.

Любомир Любенов откри резултата в добавеното време на първата част, но Даниел Пеев възстанови равенството в 71-ата. Именно Пеев бе човекът, който реализира решителната дузпа в скандалния реванш с ЦСКА за Купата на България, извел Локо до полуфиналите в турнира.

Бившият нападател на ЦСКА и Ботев (Пд) Дормушали Саидходжа върна аванса на домакините в 76-ата минута, но 5 преди края Александър Дюлгеров се разписа за крайното 2:2.

Така Етър остава на предпоследното 15-то място с 16 пункта, колкото има и 14-ият Миньор, завършил също наравно 1:1 по същото време в мача си срещу Локомотив (Пловдив).

„Железничарите" от София пък имат 17 точки и заемат 11-та позиция, но същият актив имат тимовете на Черно море и Ботев (Враца).

„Моряците" отново записаха загуба, този път в гостуването си на Ботев (Пд) с 1:3, докато Ботев (Вр) не можа да вземе нищо от атрактивното си и зрелищно домакинство на ЦСКА, загубено с 3:4.

Домакините от Етър завършиха срещата с Локо (Сф) в намален състав, след като в 91-ата минута Азрак Махамат получи втори жълт картон.