Милан ясно показа, че вече мисли за 1/8-финалите (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Седемкратният носител на трофея Милан приключи със загуба участието си в групите на Шампионската лига, след като "росонерите" отстъпиха с 0:1 при домакинството си на руския Зенит Санкт Петербург.

Двубоят обаче бе без значение за Милан, който при всички положения щеше да завърши на второ място в своята група C. Зенит пък подпечата класирането си на трето място и бъдещо участие в Лига Европа, оставайки пред Андерлехт в таблицата.

Португалецът Дани отбеляза единствения гол на "Сан Сиро", а Милан завършва на втора позиция зад испанския Малага в крайното класиране.

Водещият реализатор на Милан Стефан Ел Шарави остана на пейката, а в атаката на "росонерите" стартираха Боян Къркич, Кевин-Принс Боатенг и Джампаоло Пацини. Емануелсон, Амброзин и Матийо Фламини заеха позиции в средата, а четворката Месба - Ачерби - Сапата - Де Счилио започнаха пред Кристиян Абиати.

Бразилската звезда Хълк оглави атаката на Зенит, ползвайки се с подкрепата на Дани и Сергей Семак. Наставникът на гостите Лучано Спалети не можеше да разчита на руския национал Александър Кержаков.

Още в началото на сблъсъка се стигна до съмнения, че в полза на Милан можеше да бъде отсъдена дузпа. Джампаоло Пацини бе повален на земята от Бруно Алвеш, но изненадващо съдийски сигнал за дузпа не последва.

Постепенно се стигна до 34', когато гостите от Санкт Петербург излязоха напред в резултата. Португалецът Дани се ориентира най-бързо и се добра до една топка в пеналтерията на Милан, преди с десния крак да я запрати в един от ъглите зад Абиати - 0:1.

Три минути по-късно "росонерите" можеха да изравнят, но Боян Къркич не успя да отбележи с атрактивно акробатично изпълнение.

След почивката на "Сан Сиро" нямаше сериозен брой шансове за нов гол, като в 53' Малафеев по брилянтен начин спаси Зенит от изравнително попадение. Кевин-Принс Боатенг центрира в пеналтерията на руснаците, където Джампаоло Пацини засече кълбото. Малафеев обаче показа класа и използва краката си, за да опази мрежата на Зенит суха.

До края на срещата Масимилиано Алегри пусна в игра Робиньо и Стефан Ел Шарави, търсейки начин да избегне поражението. В 73' Робиньо намери Боян в наказателното поле на Зенит, но бившият футболист на Барселона позволи топката да му бъде избита.

Малкия Фараон също получи шанс да се разпише, като това се случи само четири минути след появяването му в игра. В 85' Ел Шарави получи подаване от Емануелсон и можеше да вкара, но ниският му изстрел не намери очертанията на вратата.

szólj hozzá: Milan vs Zenit 0:1 Danny