Милан стигна само до равен срещу БАТЕ

Беларуският шампион БАТЕ Борисов се оказа прекалено корав съперник за Милан в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. „Росонерите" успяха да вземат единствено една точка от гостуването си на стадион „Динамо", след като двубоят завърши 1:1.

Златан Ибрахимович изведе гостите от Милано напред в 22-ата минута, но италианският шампион изпусна поне две отлични възможности да удвои преднината си и спокойно да дочака края на мача.

В 55-ата минута БАТЕ наказа липсата на концентрация в предни позиции за „росонерите", като Игнасио Абате извърши нарушение в наказателното поле срещу Артьом Концевой. Голмайсторът за сезона на домакините Ренан Бресан бе точен от дузпата и донесе престижното равенство на тима си.

Така Милан все още е първи в Група Н с 8 точки, преди обаче Барселона да е изиграл двубоя си срещу Виктория Пилзен. Ако каталунците спечелят гостуването си, със сигурност двата колоса ще участват в следващата фаза. Иначе БАТЕ е на трета позиция с 2 пункта, а Виктория има 1.

„Росонерите" не се впуснаха в атаки от самото начало, а спокойно изследваха защитата на БАТЕ, която нямаше много работа през първия четвърт час. Гостите от Милано обаче постепенно започнаха по-често да се задържат пред противниковото наказателно поле и в 16-ата минута създадоха първото си положение.

Робиньо се озова пред вратарското поле, но нямаше как да стреля, защото бе париран от двама бранители на беларуския шампион, като последва пас към Ибрахимович, чийто изстрел също бе отклонен. По-късно шведският национал на два пъти обстрелва Александър Гутор, но стражът на БАТЕ боксира отлично.

В 21-ата минута вече нямаше какво да спре Ибра - той открадна топката в половината на домакините и даде шанс на Робиньо да напредне по десния фланг. Бразилецът моментално сервира кълбото в пеналтерията, където Златан необезпокояван овладя и прониза Гутор за 0:1. Това бе седмо попадение за швеца с екипа на „росонерите" в Шампионската лига и общо 26-ти за него в турнира.

До края на полувремето домакините пробваха да отговорят на предизвикателството, но стигнаха само до няколко неособено опасни разбърквания в наказателното поле на Кристиан Абиати, но вратарят на Милан се намесваше авторитетно.

В 38-ата минута „росонерите" създадоха и последния си шанс за гол до почивката, когато Робиньо се озова очи в очи с Гутер, финтира стража на беларусите, но скъси ъгъла си и стреля в гредата.

Домакините започнаха много смело второто полувреме и се хвърлиха в атаки към Абиати, като на два пъти го обстрелваха по фланговете, благодарение на Дмитрий Бага и Концевой. „Росонерите" пък можеха бързо да убият интригата в 48-ата минута, но Антонио Ночерино не успя да преодолее Гутор с шута си, който приличаше и на прострелно центриране.

В 54-ата минута находчивостта на БАТЕ бе възнаградена, макар и чрез наивна грешка в защитата на Милан. Концевой направи поредния си пробив по левия фланг, а Игнасио Абате се подведе по движенията му и безкомпромисно го повали в наказателното поле. Реферът Петер Расмусен без забавяне посочи бялата точка, а топреализаторът на тима от Борисов - Бресан, бе непоколебим при дузпата и изравни - 1:1.

Милан трябваше да реагира на изненадващото изравняване, но заради кадровите проблеми Масимилиано Алегри нямаше много опции в преден план - затова първата промяна бе направена в защитата, като Даниеле Бонера замени Алесандро Неста. Малко по-късно пък незабележимият Алберто Акуилани отстъпи мястото си на Кларънс Зеедорф.

Играчите на БАТЕ по впечатляващ начин успяваха хем да задържат топката в центъра на терена, хем да не допускат пробив в ариегарда си. Ибрахимович бе напълно неутрализиран след почивката, но същото можеше да се каже за Боатенг и Робиньо, които почти не играеха с топката.

Чак в 77-ата минута Боатенг се откъсна от бранителите в жълто и напредна по диагонала, като първият му удар бе париран от Гутор, а следващият бе избит от голлинията от Максим Бордачев. Секунди по-късно отново ганаецът стреля, този път с глава, но не уцели рамката.

За съжаление на привържениците на Милан това бе последното опасно положение пред вратата на БАТЕ, но дори и точката ще свърши работа на „росонерите" в стремежа им да се класират напред, ако Барселона надиграе Виктория Пилзен по-късно днес.